A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад

"Білицький професійний ліцей"

КОРОНАВІРУС: як захиститися та працювати

Дата: 16.03.2020 13:51
Кількість переглядів: 440

Рекомендації для роботодавців щодо запобігання розповсюдженню коронавірусу на робочих місцях

У пригоді вам також стануть:

За матеріалами Держпраці

У січні 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила про спалах нової коронавірусної хвороби в провінції Хубей, Китай.

ВООЗ та органи охорони здоров’я в усьому світі вживають заходів щодо стримування спалаху COVID-19.

Усі верстви нашого суспільства — включаючи бізнес, роботодавців — повинні приєднатись до профілактичних заходів, для зупинення поширення цієї хвороби.

Як поширюється

Коли хвора людина чи носій захворювання кашляє або видихає, виділяються краплі зараженої рідини. Більшість із них потрапляють у навколишнє середовище.

Люди можуть інфікуватись:

  • торкаючись забруднених поверхонь чи предметів, а потім торкаючись очей, носа чи рота;
  • через повітряно-крапельний шлях від хворого, стоячи на відстані одного метра від інфікованої особи.

Більшість осіб, які інфіковані відчувають легкі симптоми хвороби та з часом одужують. Однак перебіг хвороби може бути більш складним та супроводжуватись ускладненнями такими як пневмонія. Такі хворі потребують термінової госпіталізації.

Ризик ускладнень захворювання зростає з віком:

  • люди старше 40 років є більш вразливими, ніж люди до 40 років;
  • люди з ослабленою імунною системою та люди з такими захворювання, як діабет, захворювання серця та легенів тощо.

Способи запобігти поширенню вірусу на робочому місці

Низька затрат, що наведені нижче, допоможуть запобігти поширенню інфекцій на робочому місці, таких як застуда, грип та шлункові розлади. Захищайте своїх клієнтів, підрядників та працівників.

УВАГА! Роботодавці повинні запроваджувати профілактичні заходи, навіть якщо випадки захворювання не зареєстровані у місті, де вони здійснюють свою господарську діяльність.

Своєчасно запроваджені профілактичні заходи можуть скоротити втрачені робочі дні через хворобу та зупинити або сповільнити розповсюдження, якщо вірус потрапляє на одне з ваших робочих місць.

Переконайтесь, що робочі місця ваших працівників чисті та гігієнічні.

Поверхні (столи та усі робочі поверхні, телефони, клавіатури, тощо) потрібно регулярно протирати дезінфікуючим засобом.

Чому? Тому, що забруднення на поверхнях є одним із основних джерел поширення вірусу.

Сприяйте регулярному та ретельному миттю рук працівниками, підрядниками та замовниками (споживачами):

  • розмістіть диспенсери із дезінфікуючими засобами на всіх видних місцях;
  • розмістіть постери (плакати), що рекламують миття рук.

Поєднуйте вищенаведені заходи з іншими комунікаційними заходами, такими як надання рекомендацій (прочитання лекцій) фахівцям з охорони праці щодо здоров’я працівників. Проводьте брифінги, зустрічі та пропагуйте необхідність миття рук.

УВАГА! Миття рук вбиває вірус на ваших руках і запобігає поширенню.

Сприяйте наявності чистого повітря на робочому місці:

  • Розмістіть плакати, що пропагують чисте повітря на робочих місцях. Поєднуйте такі заходи з іншим комунікаційними заходами (інструктажі, навчання), що пропагують гігієну та охорону праці. Проводьте брифінги та наради з широким колом фахівців із зовні тощо.
  • Переконайтеся, що маски для обличчя, інші тканинні засоби індивідуального захисту доступні на робочих місцях, де є скупчення людей із нежитєм (кашлем) на роботі. Для утилізації одноразових масок (фільтрів для масок) мають бути передбачені спеціальні урни для їх утилізації.

ПОРАДА! Порадьте працівникам та підрядникам перед поїздками у відрядження отримати рекомендації щодо протидії розповсюдженню вірусу.

Особам з температурою, вищою за 37.3 ºC прийом жарознижуючих ліків таких, як парацетамол/ацетамінофен, ібупрофен або аспірин, допоможе тільки замаскувати захворювання (інфікування). Порадьте таким працівникам залишатись вдома (у випадках, коли працівники мають лише легкі симптоми вірусу).

Розміщайте плакати з рекомендаціями щодо профілактики розповсюдженню на робочих місцях. Поєднайте ці заходи із поширенням інформації іншими каналами зв’язку, які зазвичай використовуються у вашій організації.

Служби з охорони праці, місцеві органи охорони здоров’я або інші партнери можуть розробити заходи щодо просування інформаційної кампанії із профілактики розповсюдження вірусу.

Що слід враховувати, коли ви та ваші працівники подорожуєте

Перед поїздкою

Переконайтеся, в актуальності інформації про райони поширення вірусу. На основі актуальної інформації Ваша організація повинна здійснити оцінку переваг та ризиків, які пов’язані з відрядженнями працівників.

Уникайте направлення у відрядження працівників, які можуть піддаватися більшому високому ризику інфікування та розвитку ускладнень (особи літнього віку, співробітники, що мають захворювання на цукровий діабет, серця та легенів, тощо) в райони поширення вірусу. Переконайтесь, що осіб, які подорожують у регіони поширення вірусу проінформовано про профілактичні заходи кваліфікованими медичними працівниками

Розгляньте питання про видачу працівникам, які збираються подорожувати, невеликих пляшкок (до 100 мл) дезінфікуючих засобів для рук на основі спирту. Це може полегшити регулярне миття рук.

Під час подорожі

Заохочуйте працівників регулярно мити руки та триматися на відстані не менше одного метра від людей, які кашляють або чхають. Переконайтесь, що працівники знають, що робити та до кого звертатися у разі захворювання.

Переконайтесь, що працівники дотримуються інструкцій місцевих органів влади, де вони перебувають. Ваші працівники повинні відповідати будь-яким місцевим обмеженням у подорожі, русі чи великих зборах.

Коли ви або ваші співробітники повертаєтеся з подорожі

Співробітники, які повернулися з району, де розповсюджується вірусу, повинні контролювати симптоми протягом 14 днів та проводити виміри температури тіла двічі на день. Якщо у працівників кашель або підвищена температура (температура 37,3 ºС і більше) вони повинні залишатися вдома і самоізолюватися. Це означає уникати близького контакту (один метр або ближче) з іншими людьми, включаючи членів сім’ї. Вони також повинні телефонувати до закладу охорони здоров’я або місцевого управління охорони здоров’я, надаючи їм детальну інформацію про свій стан здоров’я та недавні подорожі.

Що робити, якщо коронавірус потрапив у ваш колектив

Поміркуйте, як визначити осіб, які можуть перебувати в зоні ризику та підтримайте їх, де допускайте випадків дискримінації осіб, які працюють на робочих місцях.

Сюди можна віднести:

  • осіб, які нещодавно їздили у райони інфікування вірусу
  • осіб, які мають інші серйозні захворювання (діабет, захворювання серця та легенів, інші хвороби, які пов’язані з віком).

Повідомте місцевому органу охорони здоров’я, що ви розробляєте план, і вимагайте підтримки.

Якщо у Вашій організації зафіксовано спалах вірусу, місцевий орган охорони здоров’я може порадити працівникам компанії (організації, підприємства) уникати громадського транспорту, місць скупчень людей.

Використання телекомунікаційних технологій допоможе вашому бізнесу продовжувати працювати, поки ваші співробітники знаходяться на відстані.

Розробіть план надзвичайних ситуацій та можливість роботи бізнесу на випадок спалаху вірусу в районах здійснення діяльності. План допоможе підготувати вашу організацію (компанію) до можливого спалаху вірусу на робочих місцях в інших регіонах. Розроблений план із надзвичайних ситуацій допоможе впоратись з іншими (схожими) ситуаціями, які стосуються захворюваності.

Важливо залишатися подалі від роботи, навіть якщо вони мають лише легкі симптоми або довелося приймати прості ліки (наприклад, парацетамол, ібупрофен), які можуть маскувати симптоми. Ваш місцевий заклад охорони здоров’я може запропонувати підтримку та рекомендації в розробці вашого плану.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень